Zbavte se náletů hmyzu

S momentálním příchodem silných tepelných podmínek přichází i nepříjemné starosti. Náhlý “blitzkrieg” život znepříjemňujícího hmyzu skrze naše okna je jednou z nich. Od mírně otravné mouchy po krev v žilách zvedající a především vysávající komáry - prostě se tomu nevyhnete. Tedy za předpokladu, že si nepořídíte sítě proti hmyzu. Ty jsou přirozenou a hlavně efektivní ochranou před jakýmkoliv hmyzem.

Číst dál: Zbavte se náletů hmyzu

Bytové jádra

Bytová jádra se vyráběla ve dvou konstrukčních typech. Nejrozšířenější varianta, která z 95% zasáhla trh, jsou bytová jádra vyrobená jako tzv. lehká prefabrikace. Stěny kompletu byly sestavovány z polystyrenových desek, dřevěného rámu a na opláštění se ve vysoké míře používal umakart.

Číst dál: Bytové jádra

Co s rekonstrukcí bytu?

Každý byt si v určité době žádá rekonstrukci a proto je dobré se poradit s zařizovatelem rekonstrukce o možnostech a vizi celé rekonstrukce. To jsou priority, tedy to, jakou místnost a proč chcete rekonstruovat. Rozhodnutí to není jednoduché a závisí na něm celkové budoucí pohodlí. Dalším krokem je vytvoření vaší vlastní projektace, kterou využijete při konzultaci s architektem, který s vámi probere detaily a pomůže vám vytvořit finální návrh přestavby a realizace. Dále je důležité zařídit potřebnou dokumentaci a poté přejít k samotné realizaci. Pamatujte, že přípravná fáze je důležitější, než finální!