čistící postředky

Jak poznat ekologické čistící prostředky?

V současné době si spousta lidí uvědomuje reální rizika chemických čistících prostředků. Do středu pozornosti se dostávají ekologické čistící prostředky, jež jsou charakteristické složením šetrným k životnímu prostředí. V následujících řádcích vám prozradíme, jak takový ekologický přípravek vypadá a co musí splňovat.

Moderní doba bere v potaz ekologičnost výrobků a čistící prostředky nejsou výjimkou. Stále více lidí se poohlíží po čistících prostředcích, jež jsou šetrné nejen k přírodě, ale také ke zdraví lidí. Ekologické čistící prostředky mají ve svém produktovém portfoliu specializované kamenné prodejny i internetové obchody. Dokonce sortiment některých supermarketů obsahuje ekologické prostředky. Pakliže si chcete vybrat z nepřeberného množství, doporučujeme obrátit se na specializovanou drogerii.  

Kontrolujte složení

Jakmile si vytipujete konkrétní čistící prostředky, nejprve se zaměřte na složení. Práci vám usnadní certifikované produkty, které splňují přísná pravidla z hlediska dopadu na životní prostředí. Značky certifikátů se objevují přímo na obalech.

Spousta českých produktů se pyšní značkou Ekologicky šetrný výrobek, který uděluje přímo Ministerstvo životního prostředí. Tuto značku si zaslouží každý výrobek, který splňuje přesně stanovená kritéria. Certifikáty se objevují nejen na čistících prostředcích, ale také na tekutých čistících přípravkách a mycích kosmetických přípravkách.

Aktuálně existuje mnohem více ekologických značek. Některé jsou garantované státem, jiné soukromými firmami.