Tryskání závisí na kvalitě abraziva

Chcete-li dát čemukoliv nový lak, je potřeba se zbavit toho starého. Vezměme například libovolnou zahradní konstrukci, která je vlivem sluníčka, deště nebo sněhu značne zničená, na některých místech dokonce začala reznout. Jen blázna by napadlo, že vezme barvu a začne přetírat tyto viditelné kazy. Nejprve je nutné zbavit konstrukci nánosů staré barvy, nečistot a rzi. Máme hned několik způsobů. Rozhodneme-li se, že si to uděláme sami a nebudeme utrácet peníze za lakyrníka, musíme se připravit na to, že potřebujeme brusku, kotouče, různé smirkové papíry a něco na odmaštění. Pokud musíte tytot věci nakoupit, vyplatí se obrátit na specializovanou lakovnu, která zvládne povrch připravit i nalakovat.

abrazivo do pískovací pistole

 

Metody jak se zbavit starého laku a nečistot

  1. Chemicky
  2. Pískováním

Pískování je proces, kdy se opracovává povrch tvrdých materiálů proudem jemných částic, neboli abraziva do pískovací pistole.

  • - Tvrdé materiály - ocelové broky, křemičitý písek, korund, ocelová drť nebo struska
  • - Měkké materiály – drť ze skořápek ořechů nebo piliny z tvrdého dřeva

Pokud se bavíme a tryskání, existují dvě metody a to, tlakovzdušné tryskání, které spočívá v unášení jemných částic silným proudem stlačeného vzduchu a jejich narážení na povrch kovu způsobuje čištění. Kdežto druhá metoda se vyznačuje mechanickým metáním částic za pomoci rotujících lopatek. Speciální 

Výhody tryskání

  • - K odstranění starých nátěrů a nečistot
  • - K Odstranění drsných částí materiálů

Pokud se někdo zabývá profesionálně tryskáním, potřebuje potřebujeme tzv. tryskací komory, kde je možné opracovávat velké strojírenské díly. Máte-li očištěno a připraveno na nástřik, nejčastěji se dnes můžete setkat s nástřikem práškové barvy.

Práškové lakování

Práškové lakování je moderní technologie lakování. K tomu, aby lak ulpěl na lakovaném předmětu musíme docílit odlišného nabití lakovaného předmětu a "laku". K nabíjení částic dochází, buď elektrostatickým nebo tribostatickým nabíjením. Po nanesení práškové barvy se předmět vypálí ve vypalovací peci při 180°C. Prášková barva se při této teplotě roztaví, vytvrdí a perfektně přilne.

  • - Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí
  • - Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami
  • - Dobře ulpívá na lakovaném předmětu díky opačně nabitým částicím