ubytování Tatry

Nízké Tatry – kouzelná dovolená na Slovensku

Nízké Tatry jsou druhý největší národní park na Slovensku. Současně se jedná o čtvrté nejrozsáhlejší pohoří v Západních Karpatech. Komfortní ubytování v Tatrách se nabízí v apartmánech, hotelích i horských chatkách. Proč strávit dovolenou právě v Nízkých Tatrách?

Nízké Tatry jsou hlavním turistickým lákadlem Slovenska. Na své si přijdou milovníci turistiky, protože je zde přichystána cesta Hrdinů Slovenského národního povstání. Tato cesta je lemována krásnými horskými chatkami. V zimě je v provozu ski areál Jasná pod Chopkom, který disponuje 21 kilometry sjezdovek a moderním vybavením. Ubytování Tatry nabízí i v zimních střediscích.

Příroda je lákadlo číslo jedna

Nejžádanějším úkazem Nízkých Tater je zdejší příroda. Až 67 % celkové plochy pokrývají lesy a porosty. V jižní části Tater rostou borovice a buky, v severní části výhradně buky a na západě jedle a smrky. Nízké Tatry obývá také řada zvířat – divoká prasata, medvědi hnědí, kamzíci horští a další.

Nízké Tatry jsou protkané sítí turistických stezek – od jednoduchých až po ty složité. Na své si přijdou i příznivci náročné horské turistiky. Průměrná nadmořská výška v Nízkých tatrách je 1 500 až 2 000 metrů nad mořem.

Najděte si vhodné ubytování Tatry a zůstaňte zde několik dní. Litovat rozhodně nebudete, ba naopak se sem budete velmi rádi vracet.