Lezoucí hmyz v domácnosti: jak se ho zbavit?

Nejen létající, ale také lezoucí hmyz v domácnosti může být pěkně otravný. Běžně na něj můžete narazit i na podzim či na jaře, ale jejich sezóna začíná až s příchodem letních veder. V tomto období nejsou ohroženy pouze domácnosti na samotě nebo chalupy, ale nevítaní malí návštěvníci se k vám mohou dostat klidně i když bydlíte v činžovním či panelovém domě. Dokáží se vyšplhat i do desátého patra, to pro většinu z nich není žádný problém.

lezoucí hmyz


Pozitivní zprávou je, že většina hmyzí říše v našich končinách je pouze otravná a člověka nijak neohrožuje, ale pokud nechcete celé léto trávit doma společně i s dalšími drobnými živočichy, kteří se vám rozlézají po bytě, měli byste zasáhnout. Kupodivu to není tak složité, jak by se mohlo zdát. Existuje několik osvědčených receptů, jak se nepříjemné návštěvy zbavit jednou provždy.

Chemii se spíše vyvarujte


Většina lidí ve chvíli, kdy se jim hmyz doma rozmnoží v obřích počtech, sáhne po nějakém spreji či jiném chemickém řešení. Je nutno dodat, že většina sprejů a obdobných prostředků opravdu funguje, jen není vhodné používat je ve velkém množství.
Uvědomte si, že tyto přípravky obsahují vysoké koncentrace jedů, které vás sice při běžném používání nezabijí, ale určitě vašemu zdravotnímu stavu nikterak nepomohou. Z toho důvodu sprej používejte jen během větrání a v malém množství. Snažte se vyvarovat použití rozličných elektrochemických pastí do zásuvky. Jednak nefungují úplně ideálně, druhak výpary, které se z nich linou, musíte vdechovat i vy a vaše děti. Proto je lepší spolehnout se spíše na ekologičtější postup.

Žádné nakousnuté hrušky


Nejen malé mušky, ale třeba i mravenci a další lezoucí hmyz jsou na sladké. Rozličné čokoládové tyčinky, ale třeba i jablka, hrušky, hrozny a další ovoce je velice láká. Stačí jen trochu nakousnout nebo jinak narušit jejich strukturu a během pár chvil se okolo jídla sejde i sletí hmyz z celého blízkého okolí.
Z toho důvodu uchovávejte potraviny, pokud možno v chladu nebo na uzavřených místech. Nikdy nenechávejte načaté jídlo dlouho na stole nebo kuchyňské lince, je to až příliš velké lákadlo. Také je vhodné pravidelně vynášet koš. I do něj se lze dostat snadno, zvláště, když máte jen pár milimetrů. Pro ekologické přípravky na hubení hmyzu navštivte stránky hubeni-skudcu.cz.