kované ploty

Kované ploty mají své kouzlo

Kovářství je řemeslo s dlouhou tradicí, které však ani dnes neztrácí na své důležitosti. Železo patří mezi flexibilní materiál, který se pyšní řadou výhod. Správný kovář musí ovládat speciální techniky a postupy zpracování železa. Umělecký kovář je schopen realizovat i estetické předměty ze železa, které plné nejen estetickou, ale i praktickou funkci. A jedním z takových předmětů jsou kované ploty, které dnes získávají na oblíbenosti.

Kované ploty a brány poskytují vyšší bezpečnost. Současně působí reprezentativně a majestátně. Ne nadarmo se říká, že plot a exteriér domu vůbec je vaší vizitkou. Kované ploty jsou proslulé svou vysokou kvalitou a dlouhou životností, a tak není divu, že jsou stále tak žádané. Vybrat si můžete z pestré škály vzorů a barev. Kovaný plot dokonale podtrhne charakter vašeho bydlení.

Typy kovaných brán

Vjezdové brány a kované ploty se vyrábí ve stejném stylu, aby byl zachován celkový harmonický dojem. Kované brány a branky můžeme rozdělit na několik kategorií, a to podle způsobu pohonu a otevírání.

Máte-li nedostatek prostoru, doporučujeme křídlové brány. Jsou náhradou za posuvné brány a jejich hlavní výhodou je jednoduchost, rychlá realizace, ale nevýhodou je blokování prostoru za průjezdem. Posuvné brány se zase velmi často používají ve vjezdech do soukromých a průmyslových objektů. Posuvná brána jezdí na kolejnici. Dále jsou k dostání samonosné vjezdové brány, které jsou charakteristické bezúdržbovým provozem. A v poslední řadě se dají vyrobit ještě teleskopické posuvné brány. Na své si přijde každý.