Vespa, ikona mezi skútry

Když se řekne Vespa, každý hned ví, že je řeč o jednom z nejvíce ikonických skútrů, které kdy byly uvedeny na trh. Může za to jednak spolehlivost, dlouholetost a také nezaměnitelný vzhled, jež tento ikonický kousek provází již 70 let.

prodej motocyklů a skútrů

Značka vznikla po druhé světové válce, kdy Enrica Piaggia napadalo, že by mohl uspět s jednoduchým a levným dopravním prostředkem, který by byl dostupný široké veřejnosti. Piaggia svěřil návrh konstrukce leteckému inženýrovi Corradimu D´Ascaniovi a tomu se povedlo vytvořit neobyčejný vzhled, který Piaggio komentoval slovy “Sembra una vespa” - “to vypadá jako vosa”, právě tato hláška společně se zvukem motoru stála za vznikem jména Vespa. Prodej motocyklů a skútrů Vespa zaznamenal obrovský úspěch, v roce 1947 bylo prodáno 2500 skútrů, v roce 1948 už přes deset tisíc, o rok později dvojnásobek a v roce 1950 rovnou přes 60 000 strojů.

prodej motocyklů a skútrů

Do dnešních dní celkový počet vyrobených kusů přesáhl téměř 18 milionů, nejpopulárnějším modelem je Vespa PX. Vespa dnes nabízí pět modelových řad. Liší se především motory, výbavou a designem. Všechny ale těží z bohatého dědictví značky, cílovou skupinu již ale netvoří lidé, kteří si nemohou dovolit jiný dopravní prostředek. Vespa je v současné době známá jako značka s retro nádechem a puncem luxusu. Nejdřaží model 946 125 Emporio Armani stojí čtvrt milionu korun, za což se dá dnes sehnat i auto.