Bolest zad trápí víc lidí, než myslíte

Bolest zad je tak častné onemocnění, že se s nim potká během svého života až 80 % dospělé populace. Tyto obtíže mohou trápit každého a v každém věku, nicméně nejčastěji začínají v dospělosti. Důvodem, proč je problematika zad u dospělých tak zmapovaná je to, že se jedná o nejčastější příčinu pracovní neschopnosti!

tradiční čínská medicína

 

Příčiny bolesti zad

  1. poškození páteře
  2. podpůrného svalstva
  3. svalových úponů v okolí páteře
  4. degradace meziobratlových plotének

Přetížení svalů

Tento druh bolesti je velmi častý. Dalším typem bolesti je bolest způsobená přetížením svalů. Bolest je obvykle intenzivnější ráno, kdy jsou svaly zatuhlé, a pacient ji poté během dne „rozchodí“. Bolesti z přetížení svalů jsou únavné a nepříjemné, ale nejsou nijak prudké a viditelně neomezují pohyblivost páteře.

Výhřez ploténky a jejich léčba

Výhřez v bederní oblasti se vyskytuje velmi často a doprovází jej silné a opakující se bolesti. Jak se s tímto onemocněním vypořádat je složité, nicméně měli bychom dbát na to, abychom zbytečně nepřetěžovat opěrný systém a pokud to půjde, tak pravidelně cvičili. Cviky by měli být zaměřeny na posilování hlubokého stabilizačního systému a musí být prováděny správně! V opačném případě mohou obtíže spíše zhoršovat, než aby nám ulevili. Trápí-li vás stále tyto obtíže, zkuste navštívit jednu z ordinací doktora Mačka, který se zabývá tradiční čínskou medicínou