Jak vybrat vhodné osvětlení akvária?

osvětlení akvária

Chcete-li si pořídit akvárium do svého domu či bytu, neměli byste zapomínat na vhodné osvětlení. V současné době se vám nabízí hned několik možností, jaké osvětlení akvária zvolit. Velmi oblíbenou a nejlevnější variantou je osvětlení, které je zabudované přímo v akvarijním krytu. Nejlevnější znamená, že si toto osvětlení můžete vyrobit i sami, pokud máte trochu šikovné ruce. Ale i v obchodech se dá koupit osvětlení zabudované v krytech.

Jestliže plánujete mít v akváriu větší množství rostlin, je potřeba zvolit intenzivnější zářivku, což většinou osvětlení v krytu nenabízí. Proto se volí spíše osvětlovací rampa, kterou můžete přichytit na boční stěnu akvária. Ale nejlepší a nejmodernější formou osvětlení je bezpochyby závěsné osvětlení, které můžete pověsit už od stropu. Takové světlo vypadá elegantně a nabízí akváriu dostatek světla.

Nabídka osvětlení je opravdu široká a na své si přijde každý – začínající i pokročilý akvarista. Velké oblíbenosti se těší také LED osvětlení akvária, které nejen šetří elektrickou energii, ale současně nabízí dostatek světla v akváriu. Rybičky budou nadmíru spokojené a vy můžete sledovat jejich harmonické plutí po akváriu.

Když už se rozhodnete investovat do akvaristiky, vsaďte vždy na kvalitu. Ta by měla být na prvním místě a až za ní by se měla objevovat cena. Pokud koupíte kvalitní vybavení, vydrží vám poměrně dlouho, a tak ho nemusíte nechávat opravovat, případně ani v brzké době vyměňovat. Akvárium je symbolem elegance a dnes je nenahraditelnou součástí každého moderního domu či bytu.