Jak vybrat kvalitní lovecké a myslivecké oblečení

Pro každého lovce i myslivce je základem kvalitní vybavení. To by v první řadě mělo být praktické a dostatečně odolné.

22743 lovecke-kalhoty-hunting

Oblečení pro myslivce i milovníky přírody

Jakmile se rozhodnete pořídit si myslivecké oblečení, zjistíte, že nabídka je dnes opravdu široká. Lovecké oděvy se vyrábějí z klasických i moderních materiálů a v řadě rozmanitých provedení. Jak tedy vybrat ty pravé myslivecké potřeby?

Funkční oděv je základ

Vždy vycházejte z toho, že ve volné přírodě budete pobývat nejen za ideálního počasí, ale také za chladných nebo deštivých dnů. Proto volte lovecké oblečení z materiálů, které vám poskytnou dostatečnou ochranu před zimou a zároveň nezadržují pot. Svrchní oděv zvolte nepromokavý a odolný vůči větru. Za nevlídného počasí, zejména v zimních měsících, oceníte hřejivý svetr nebo mikinu.

Čím více kapes, tím lépe

Rozhodně nepodceňujte počet kapes. Měla by jimi být opatřena nejen bunda či vesta, ale i lovecké kalhoty. Na lovu budete potřebovat mít při ruce celou řadu drobností a v prakticky rozmístěných kapsách vhodné velikosti je vždy budete mít bez dlouhého hledání okamžitě po ruce.

Pohodlná terénní obuv

Bez praktických bot se v přírodě neobejdete. Obuv musí být nepromokavá a hlavně by vám měla opravdu dobře padnout.

Nezapomeňte na pokrývku hlavy

Myslivecké klobouky jsou nepostradatelné. Poskytnou ochranu nejen před sluncem i deštěm, ale také před úderem do hlavy. A za studených dnů navíc pomohou udržet tělesné teplo. Dostupné jsou i myslivecké čepice, které poskytují srovnatelnou ochranu s klobouky.