Který trapézový plech na střechu vybrat

Od haly až po pergolu, od plotu až po střechu. Trapézové plechy se triumfálně zabydlují na našich budovách a pozemcích. A proč právě trapéz?

5ea920fd032f2542687175

Trapézové plechy krycí a konstrukční

Trapézové plechy jsou vyráběné pro montáže na střechách a stěnách. Vyhledávané jsou pro svou nízkou hmotnost i cenu a přitom dlouhou životnost, velmi oblíbené jsou ve výstavbě průmyslové, komerční a bytové. Trapézové plechy rozlišujeme na krycí a konstrukční, krycí plechy se používají jako venkovní obklady stěn a na střechách v podobě krytiny, plechy konstrukční například při realizacích střešních příček. Trapézové plechy jsou zvenčí chráněné povrchovou úpravou, aby déle vydržely působení klimatu, ne ale všechny, například měď a titanzinek si oxidací vytvoří na povrchu vrstvičku, která chrání plech ještě lépe. Důležitá je také rychlá a levná montáž trapézové krytiny a fasádních obkladů.

Obvykle se trapézové plechy používají na velké plochy včetně střech velkých rozměrů (haly, sklady, obchodní domy apod.). Jde dokonce o jeden z nejpoužívanějších materiálů na střešní krytiny větších a menších průmyslových staveb. Kromě toho se však používá například i na zastřešení zastávek, garáží a různých přístřešků a odpočívadel. Zde jsou upřednostněny pro svou nízkou cenu, snadnou montáž i malou hmotnost, díky které nevyžadují složité, časově náročné a drahé konstrukce.

Trapézové plechy na střechu

Nejčastěji se trápézové plechy na střechu objevují na velkých plochách, díky skvělým vlastnostem. Trapézové plechy se vyrábí z ocelového plechu s povrchovou úpravou POZINK, Lesk, Mat, nebo HB50 MAT a při hliníkovém plechu s povrchovou úpravou MAT v různých barevných provedeních RAL.

Trapézové plechy jsou lehké, i přesto vynikají svou velkou nosností a pevností. Na samotnou nosnou konstrukci stavby se proto nekladou příliš vysoké nároky, což vede k celkovému snížení nákladů na stavbu. Díky nízké hmotnosti se plechová střešní krytina také snadno pokládá, navíc je prakticky bezúdržbová a vyniká svou dlouhou životností.

Trapézové plechy společnosti Maslen jsou vyrobeny na míru a podle konkrétních požadavků zákazníka. Profily se totiž vyrábí s milimetrovou přesností dle zadaných parametrů. Klient si také vybírá požadovaný povrch trapézového plechu, který je buď metalický (pozink či aluzinek), nebo je opatřen lakem. K dispozici je široká paleta barev a odstínů.