3 základní druhy lišt, které vám zkrášlí váš domov

Jsem si jistý že o lištách už jste někdy slyšeli. Avšak víte jaké druhy lišt máme na co všechno se takové lišty dají použít? Dnes si ukážeme jaké další lišty kromě těch podlahových můžete najít a zjistíte, že existují i jiné druhy.

základní druhy lišt

  1. Podlahové lišty

Většina lidí si představí klasické podlahové lišty, které slouží k ukončení podlahy u stěny. S pomocí podlahových lišt perfektně ukončíte přechod mezi podlahou a stěnou. V konečném výsledku bude vaše podlaha vypadat lépe a moderněji. Další variantou s jakou se můžete setkat jsou přechodové lišty. Přechodové lišty slouží k vytvoření elegantního a vkusného přechodu mezi dvěma typy podlah typicky v oblasti dveří, do jiné místnosti.

 

  1. Obkladové lišty

Obkladové lišty slouží k elegantnímu zakončení obkladů. Obklady jsou pak ochráněné proti poškození a navíc vypadají skvěle. Můžete se setkat například s dělícími lišty, které mají za úkol od sebe oddělit dva různé druhy dlažby. Dalším typem jsou takzvané lišty k ochraně rohu. Ty využijete například v interiérech, kde je velká šance zničení rohů stěny. Elegantním řešením jsou právě lišty a vaše rohy stěn jsou tak v bezpečí.

 

  1. Soklové lišty

Třetím základním a zároveň poslední typem lišt jsou soklové. Jejich použité je podobné jako u podlahových lišt - tedy v místě rohu mezi podlahou a stěnou. Ale narozdíl od klasických lišt, jsou soklové lišty větší nechávají za sebou ještě místo, které je určené pro vedení různých kabelů. Nevzhledné kabely, tak šikovně schováte do lišt a už vám nebudou nadále překážet.